Najwięksi polscy sportowcy

0 Comments

Polska ma bogatą tradycję sportową. Nie są to tylko sporty, których można się spodziewać – w Polsce jest kilku fantastycznych sportowców, którzy są mniej znani poza granicami kraju. Oto niektórzy z najlepszych polskich sportowców, których możesz nie znać:

  • Robert Lewandowski jest jednym z najbardziej znanych polskich piłkarzy, grając dla Bayernu Monachium i grając wcześniej dla Borussii Dortmund. Był również w reprezentacji Polski w latach 2008-2016 i pomógł im zdobyć pierwsze międzynarodowe trofeum na Euro 2012.
  • Mariusz Pudzianowski to zawodowy kulturysta IFBB, który zdobył swoją kartę zawodową w 2002 roku, a następnie trzykrotnie wygrał Mr. Olympia w latach 2006-2009 (i ponownie w 2011 roku). Wygrał również wielokrotnie Arnold Classic Europe, a także trzykrotnie Ironman Pro Series Prague, zanim przeszedł na emeryturę z konkurencyjnej kulturystyki w 2013 roku po złamaniu nogi podczas treningu do zawodów World Championship Strongman później w tym samym roku; teraz skupia się na mówieniu motywacyjnym o stawaniu się lepszymi wersjami siebie poprzez zdrowy styl życia, a nie poprzez próżność lub samouwielbienie.* Sylwia Ratajczak jest dwukrotną wioślarką olimpijską, która rywalizuje od 2004 roku; zdobyła srebrne medale zarówno na Olimpiadzie w Pekinie w 2008 roku, jak i w Londynie w 2012 roku (wraz z Katarzyną Zillmann), gdzie pokonały odpowiednio drużyny z Chin i Nowej Zelandii.* Agata Wrońska dorastała na nartach zawodniczo, ale przerzuciła się na łyżwiarstwo figurowe, gdy miała 12 lat, ponieważ dało jej to większą elastyczność wokół jej harmonogramu szkolnego, a jednocześnie była w stanie konkurować na arenie międzynarodowej każdego roku – jej poświęcenie opłaciło się, gdy cztery lata później została Mistrzynią Świata Juniorów!

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski to polski profesjonalny piłkarz, który gra jako napastnik dla Bayernu Monachium i reprezentacji Polski.

Lewandowski urodził się w Warszawie 21 sierpnia 1988 roku. Jest jednym z trzech piłkarzy – obok Cristiano Ronaldo i Lionela Messiego – którzy wygrali Ligę Mistrzów UEFA cztery lub więcej razy.

Mariusz Pudzianowski

Mariusz Pudzianowski to polski zawodowy strongman, przedsiębiorca i były mieszany artysta walki. Jest czterokrotnym zwycięzcą World’s Strongest Man i zwycięzcą Strongman Super Series z 2008 roku.

Pudzianowski posiada rekordy świata w podnoszeniu ciężarów, podnoszeniu siły i zawodach strongman, w tym największy ciężar kiedykolwiek podniesiony przez sportowca ważącego ponad 300 funtów (10 kamieni), kiedy to wycisnął 220 kilogramów (485 lb) podczas zawodów Poland’s Strongest Man 9 września 2003 roku.

W 2002 roku Pudzianowski podpisał kontrakt z K-1 Hero’s, gdzie zadebiutował na Hero’s 6 przeciwko Masaaki Satake. Po wygranej przez poddanie przez ciosy w 1. rundzie, w następnej walce zmierzył się z Peterem Grahamem na gali Hero’s 8, gdzie przegrał przez nokaut w pierwszej rundzie po tym jak został dwukrotnie znokautowany przez Grahama, który kontynuował walkę uderzeniami w parterze po tym jak Pudzianowski nie zdołał obronić się przed uderzeniami w parterze, co spowodowało zatrzymanie przez sędziego z powodu uderzeń w parterze i uderzeniach, po których nastąpiły uderzenia aż do momentu interwencji sędziów, którzy zapobiegli dalszym obrażeniom podczas sprawdzania Dalsze szkody zostały wyrządzone podczas sprawdzania Pudzianowskiego, który był wyraźnie ranny po tym jak został kopnięty po raz kolejny podczas gdy nadal był na jednym kolanie, a następnie stomped kilka razy zanim sędziowie wkroczyli jak również medyków w pośpiechu do ringu z powodu obrażeń poniesionych podczas walki, co czyni go niezdolnym do kontynuowania walki przeciwko ryzyku poważnego uszkodzenia, jeśli nadal będzie kontynuowany bez dawania szansy na właściwe leczenie ran

Leave a Reply

Related Post

Sport dla 5 latkaSport dla 5 latka

Sporty dla pięciolatka Istnieje wiele sportów, które są świetne dla dzieci pięcioletnich. Jest jeszcze więcej sportów, które mogą uprawiać, ale skupimy się na pięciu z nich i podkreślimy te najlepsze.