Czy siłownia to sport?

0 Comments

Siłownia nie jest sportem.

Siłownia to miejsce, gdzie się ćwiczy, ale tak naprawdę nie jest to sport. Jedynym sposobem, aby wiedzieć to na pewno, jest zadanie sobie pytania, czy siłownia mogłaby być grana konkurencyjnie. Jeśli odpowiedź brzmi nie, to prawdopodobnie nie jest to tak naprawdę sport.

Dlaczego więc tak ją nazywamy? Cóż, ponieważ „siłownia” stała się skrótem dla wszelkiego rodzaju aktywności sportowych – takich jak bieganie czy podnoszenie ciężarów – gdzie inne słowa byłyby zbyt długie i niezręczne (rutyna ćwiczeń?). Ale jest ważna różnica między nazywaniem czegoś aktywnością a nazywaniem tego sportem: podczas gdy oba są fizycznymi sposobami na spędzenie czasu i utrzymanie kondycji, jeden obejmuje rywalizację z innymi, podczas gdy drugi nie. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać głupie, ale obiecuję, że jest dobry powód, dla którego używamy słowa „siłownia” dla obu!

Jak zacząć na siłowni?

  • Zaprowadź się na siłownię.
  • Wiedzieć, co chcesz osiągnąć. To jest ważne; jeśli ty nie wiesz, to jak ktoś inny będzie? Więc wymyśl to: jakie są twoje cele? Czy chcesz schudnąć lub zyskać mięśnie? Czy są jakieś konkretne części ciała, które wymagają poprawy (np. abs, buns)? Czy chcesz, aby poziom Twojej wytrzymałości wzrósł tak, abyś za kilka lat mógł przebiec maraton?
  • Poproś kogoś o pomoc. Bez względu na wiek i poziom doświadczenia, uzyskanie odpowiedniej porady od profesjonalnego trenera może być bezcenne, gdy zaczynasz na siłowni – będą w stanie ocenić, gdzie leżą twoje mocne i słabe strony, zasugerować odpowiednie ćwiczenia dla każdego celu, ponad po prostu przechodząc przez ruchy dowolnych maszyn, które uznają za stosowne, wyjaśnić prawidłową formę, aby nie dostać kontuzji tak szybko, jak to możliwe (lub w ogóle), itp.-i jeśli nic innego, powinni być w stanie wskazać, które urządzenia są najczęściej używane przez początkujących, którzy dopiero zaczynają, jak ty. Jeśli są zajęci w tej chwili, ale wciąż mają trochę czasu do końca swojej zmiany, to może spróbuj zamiast tego zapytać innego trenera, który wydaje się bardziej przystępny; najgorszy scenariusz: nikt nie wie nic o treningu, więc nikt i tak nie powie nic pomocnego! 😉 To powiedziawszy…

Leave a Reply

Related Post

Sport na emeryturzeSport na emeryturze

Z wiekiem utrzymanie zdrowego stylu życia może stać się większym wyzwaniem. Może to być utrudnione przez wiele czynników, takich jak zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych chorób czy ograniczenia fizyczne. Nie trzeba